fbpx
Vytlačiť túto stránku
sobota, 21 marec 2020 22:29

Mám taký sen...

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dnes ma zaujal jeden článok od známej Facebookovej stránky, respektíve komentár naň. V článku sa pýtali ľudí, kam najviac investujú peniaze. Odpoveď Cez investičné poistenie, ktoré mi odporučil môj finančný poradca ako ideálny produkt na ochranu seba a taktiež sporenie by som naozaj nečakal.

V takýchto chvíľach mi je vždy smutno. Pretože vtedy chápem, prečo štúdie finančnej gramotnosti Slovákov ukázali, že 80% zúčastnených si myslí, že sú finančne gramotní, no len zlomok z týchto 80% aj naozaj finančne gramotných je. Z maximálneho počtu šiestich bodov za správne odpovede väčšina respondentov získala iba jeden!!

Je mi smutno, pretože pán si priznal, že financiám nerozumie a dal si poradiť odborníkovi. A takýto diletant mu poradil absolútne nevhodný a predražený produkt, na ktorom klient viac prerobí ako nasporí. 

Takže mi je jasné a naozaj to chápem, že ľudia si radšej budú hovoriť, že financiám rozumejú, len aby si nemuseli dať radiť od finančných sprostredkovateľov, pretožefinančným sprostredkovateľom sa nedá veriť a chcú na klientoch len zarobiť. A to sa žiaľ naozaj dialo a teraz chcem veľmi veriť tomu, že už sa diať nebude.

Nie je správne, aby poradca ponúkal klientom niečo, čomu nerozumie, nie je správne, aby sa nevzdelával a len popri práci, napríklad na stavbe alebo v obchode, po večeroch „radil“ ľuďom ako zbohatnúť, ako sa stať finančne nezávislým. Takejto zodpovednej práci sa musí človek venovať celý.

A táto práca je zodpovedná. Veď sa predsa bavíme o financiách rodín, ľudí, ktorí si sporia, aby nemuseli pracovať až do konca života, aby vedeli uživiť svoje deti a aby ich nezruinovala prvá nepredvídaná životná situácia, lebo nebudú na ňu pripravení. Finanční poradcovia sú tu na to, aby pomohli ľuďom s ich snami, aby ich spravili finančne nezávislými.

Bežní ľudia naozaj nemusia vedieť všetko, nemusia odpovedať na všetkých 6 bodov správne, ale majú mať niekoho, na koho sa môžu spoľahnúť, kto im s ich financiami pomôže a dovedie ich k im cieľom.

Mám taký sen, bolo by super, keby bola jedna dôveryhodná inštitúcia, ktorá by zamestnávala len naozajstných špecialistov, kde by klient vedel, že dostane prvotriednu kvalitu a poradca by sa nemusel potom hanbiť povedať, že je finančný sprostredkovateľ.

Každý deň sa snažím k tomu ako zodpovedný finančný poradca prispieť. Vzdelávanie v každej oblasti finančnej sféry je samozrejmá súčasť môjho dňa, len tak môžem poskytnúť klientovi komplexný pohľad na jeho financie. Vždy sa rozprávam s klientami o ich cieľoch a dobe, do kedy ich chcú dosiahnuť, aby sme nastavili správnu stratégiu.

No hlavne; myslím v prvom rade na človeka, ktorý sedí predo mnou, aby mu riešenia, ktoré mu prinesiem, dávali zmysel a zabezpečili mu spokojný život

Prečítané 925 krát Naposledy zmenené pondelok, 23 marec 2020 22:51
Ing. Martin Zelník

Už 8 rokov pomáham ľuďom orientovať sa vo svete financií, aby sa naplnili ich predstavy o šťastnom živote bez zbytočných starostí.

Po štúdiu bankovníctva na univerzite som začal pracovať v Tatra banke. Pracoval som ako finančný poradca, kde som pomáhal klientom so sporením, investovaním, riešením otázky dôchodkového zabezpečenia, neskôr som sa špecializoval na hypotekárne a úverové produkty.  Počas 6-ročnej praxe v banke som získal veľa z mojich skúseností, pomohol som stovkám klientov, získal som viacero ocenení, pravidelne som sa umiestňoval na prvých priečkach v množstve spracovaných a poskytnutých úverov, poistení. Stále viac som si ale uvedomoval, že v banke som limitovaný produktami len jednej spoločnosti, a ja chcem pre klientov viac. Osobne si myslím, že dnes je veľmi dôležitý komplexný pohľad na klienta a jeho financie, lebo nie je cesta len sa zadlžovať, ale hlavne budovať majetok a teda na tejto ceste dosahovať reálne svoje ciele.

Každý deň pracujem na sebe, aby som mal stále aktuálne poznatky, informácie a aby som klientom prinášal vždy tie najlepšie riešenia.

Pre viac informácií píšte: zelnik@finfun.sk alebo volajte 0904 131 869.

www.finfun.sk